KONST / Litografier / Litografi 8293037
nr 829 3037
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Litografi, Evy Låås (1923-1999), signerad, 118/360, motivets mått: 57x68
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 maj 2013
kl 19:36:43
27/5 18:21:38
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås